امروز سالروز درگذشت کیارستمی‌ست، فیلمسازی که هویت و اعتبار جهانی سینمای ایران را ارتقا بخشید و خود بی‌اعتنا به زرق و برق فستیوال‌ها، تنها فیلم‌هایش را ساخت!
این ویدیو بخشی از پشت صحنه فیلم باد ما را خواهد برد» است که کیارستمی در آنن خطاب به بازیگرش جمله‌ای کلیدی می‌گوید: صمیمیت توش نیست مثل فیلماست»
این ویدیو را با خاطره‌ای از عباس کیارستمی در مورد فیلمساز شدنش ببینید و بخوانید…

خاطره کیارستمی

وقتی از من می‌پرسند چه شد فیلمساز شدی؟
من می‌گویم تصادفی!
ولی قضیه خیلی هم تصادفی نبود و بیشتر شرایط فراهم شد. من کنکور هنرهای زیبا را دادم و رد شدم.
بعد در اداره‌ی پلیس‌راه استخدام شدم.
سال آینده‌اش به‌کلی این قضیه را فراموش کرده بودم
که به سراغ یکی از دوستانم به نام عباس کهنداری که کتابفروشی و خرازی داشت رفتم.
او به من پیشنهاد کرد برویم سر پل تجریش
ولی من گیوه پام بود و نمی‌توانستم همراه او بروم.
بعد کفش‌های او را پوشیدم و با هم رفتیم.
سر پل یکی از دوستانم را دیدم و او پیشنهاد کرد با هم به خانه‌ی فرهاد اشتری شاعر برویم.
به اتفاق رفتیم، در خانه‌ اشتری یک آقای نقاشی بود که وقتی فهمید من در کنکور رد شده‌ام، از من پرسید کلاس رفتی یا نه؟!
او به من توصیه کرد در کلاس طراحی اسمم را بنویسم و سال بعد کنکور شرکت کنم. من در رودربایستی که داشتم در آن کلاس اسم نوشتم.
سال بعد کنکور دادم و قبول شدم.
بعد نقاشی تبلیغاتی کردم. بعد فیلم تبلیغاتی ساختم و به همین طریق با مکانیزم دوربین آشنا شدم و…
حالا فکر می‌کنم اگر کفش ‌های دوستم به پای من نخورده بود من الان بازنشسته‌ وزارت راه بودم!

زنده یاد کیارستمی:تصادفی فیلمساز شدم

ساخت فیلم بعدی وودی آلن در تابستان

فیلم کوتاه «مرهم» ساخته سبحان در ایتالیا جایزه گرفت

دیالوگ ماندگار امین تارخ و هادی اسلامی فیلم سرب مسعود کیمیایی

دیالوگ ماندگار امین تارخ و هادی اسلامی فیلم سرب مسعود کیمیایی

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی : فیلم گوزنها مسعود کیمیایی

نمایش فیلم کوتاه قبل از تاریکی در سه جشنواره بین‌المللی

شدم ,کنکور ,تصادفی ,فیلمساز ,کیارستمی ,کلاس ,یکی از ,من در ,بعد کنکور ,با هم ,از من

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

اخبار و اطلاعات جدید سئو حرفه ای فیلم باز موویز mehravehsharifinia منتظر آشنا کرمان نيرو توليد سيني کابل مطالب اینترنتی بهترین وبلاگدانلود فیلم جدید ترکی دانلود جدیدیترین فیلم ها هاروز دنیا کلبه مطالب اینترنتی